Kaip aš galiu sumažinti savo cholesterolio kiekį prieš kraujo tyrimą?

Cholesterolis yra ne jūsų kūno priešas, o turtas, padedantis ląstelių formavime ir hormonų gamyboje. Jūsų kepenys gamina tikslią kiekį, reikalingą jūsų organizmui, bet pertekliniai kiekiai gaunami iš valgomų maisto produktų ir fizinio aktyvumo stokos, kaip paaiškina “FamilyDoctor.org”. Svetainė tęsiasi, pridurdama, kad šie pertekliniai kiekiai kelia pavojų sveikatai, todėl padidėja jūsų širdies ar kraujagyslių liga. Kraujo tyrimai yra vienintelis būdas nustatyti aukštą cholesterolio kiekį kraujyje. Jei manote, kad kenčia nuo aukšto cholesterolio kiekio ir norite jį sumažinti prieš bandymą, galite pradėti mažus gyvenimo būdo pokyčius, kurie gali turėti įtakos.

Sumažinkite cholesterolio kiekį. Kasdien sunaudoja ne daugiau kaip 300 miligramų cholesterolio. Perskaitykite maisto produktų etiketes cholesterolio kiekiui, ypatingą dėmesį skiriant porcijos dydžiui. Tam tikrame gaminyje gali būti tik 25 miligramai cholesterolio, bet patiekalų dydis gali būti pusė puodelio.

Pakeiskite sočiųjų riebalų sveikiems riebalams. Sotieji riebalai padidina cholesterolio kiekį, o nesočiųjų riebalų sumažina. Pagrindinis prisotintų riebalų šaltinis yra gyvūniniai produktai, tokie kaip riebalai, kiaušiniai, organų mėsa ir raudona mėsa. Nesotieji riebalai yra aliejuje, pavyzdžiui, rapsų, alyvuogių, saulėgrąžų ir žemės riešutų. Kitas šaltinis – avokadai, taip pat įvairūs riešutai. Tik 7 procentai savo dienos kalorijų turėtų būti pagaminti iš sočiųjų riebalų.

Pradėkite treniruotis 30 minučių per dieną. Pasak “Cleveland” klinikos, aerobinis pratimas padeda sumažinti “blogą” cholesterolio kiekį ir padidina “gerą” cholesterolio kiekį. Pasimkite 30 minučių per dieną, penkias dienas per savaitę, kad pamatytumėte rezultatus. Pasirinkite tokią veiklą, kaip pėsčiomis, krepšinio ar pjovimo jūsų veja. Savo veiklos pasirinkimas užtikrina jūsų sėkmę ir atsidavimą.

Valgykite daugiau tirpių skaidulų. Tirpios skaidulos absorbuoja cholesterolio kiekį kraujyje, neleidžia jam kauptis arterijų sienose. Šaltiniai: avižiniai dribsniai, obuoliai, mėlynės, avietės ir linų sėklos. Clevelando klinika nurodo, kad už kiekvieną 1-2 gramus tirpių skaidulų, vartojamų kasdien, galite sumažinti blogą cholesterolio kiekį 1 proc.

Vartokite maisto produktus, sustiprintus augaliniais steroliais ir stanoliais. Steroliai ir stanolai yra natūralios medžiagos, turinčios cholesterolio kiekį mažinančių savybių. Kasdien vartojantys maisto produktai, kuriuose yra šių medžiagų, gali sumažinti cholesterolio kiekį daugiau kaip 10 proc. Kad gautumėte didžiausią naudą, kiekvieną dieną valgykite ne mažiau kaip 2 gramus – tai lygi du 8 uncijų apelsinų sulčių. Skrudinti maisto produktai yra margarinas, apelsinų sultys ir jogurtas.