Kaip dieta veikia sportinę veiklą

Dieta gali turėti didelės įtakos sportinei veiklai. Nepakankamos kalorijos ir maistinės medžiagos gali pakenkti net labiausiai kondicionuotam sportininkui, o tinkamas energijos ir makroelementų balansas padės kiekvienam sportininkui atlikti geriausią. Mitybos poreikiai skirsis atsižvelgiant į asmens amžių, lytį, kūno tipą ir sportą. Pasitarkite su savo gydytoju, dietologu ar treneriu, kad nustatytumėte savo unikalius mitybos reikalavimus.

Energijos poreikiai

Kalorijų suvartojimas tikriausiai yra svarbiausias sporto mitybos aspektas. Kalorija yra energijos vienetas, kurį naudoja jūsų kūnas, kad būtų galima pagaminti visas kūno funkcijas ir veiklą. Kuo aukštesnis asmens aktyvumo lygis, tuo didesnis jų kalorijų poreikis. Pavyzdžiui, maratono bėgikui reikės gerokai didesnio energijos suvartojimo nei golfo žaidėjas. Nepakankamas kalorijų vartojimas gali sukelti sportininkų silpnumą ir silpnumą bei neigiamai paveikti koordinavimą ir koncentraciją.

Macronutrient Needs

Norint pasiekti optimalų rezultatą, sportininkai turi sekti dietą, į kurią įeina trijų makroelementų pusiausvyra: angliavandeniai, baltymai ir riebalai. Kadangi angliavandeniai yra kūno pirmenybė kuro šaltiniui, dauguma sportininkų turi dietą, turintį sveikų angliavandenių šaltinių, tokių kaip avižiniai dribsniai, rudieji ryžiai, sveikų grūdų makaronai, vaisiai ir daržovės. Baltymai yra būtini treniruočių metu suskaidytų raumens skaidulų pastatymui ir taisymui. Sveikas liesos baltymų šaltinis yra žuvis, vištienos krūtinė, raumeningoji jautiena, kiaušiniai ir mažai riebalų pieno produktai. Riebalai yra galutinis sveikos mitybos komponentas, tačiau juos reikia valgyti nuosaikiai. Laikykis sveikų šaltinių, kurių sudėtyje yra sočiųjų riebalų, tokių kaip riešutai, migdolų sviestas ir alyvuogių aliejus.