Kaip drausminti vaiką, kuris neturi jokių gailesčio

Vaikas, kuris neturi jokio gailesčio, gali būti sunkus, nerimą keliantis ir netgi bauginamas, ypač jei jūsų vaikas yra tavo vaikas. Yra keletas priežasčių, dėl kurių vaikas gali nesugebėti parodyti gailestingumo, kai kurie iš jų gali būti susiję su būdingomis sąlygomis, pvz., Aspergerio sindromu. Kitais atvejais, ypač jaunų paauglių ir tweens, jūsų vaikas gali atsiprašyti, bet gali tiesiog atsisakyti įlipti ir atsiprašyti. Pripažinti problemos šaltinį yra raktas į tai, kaip išspręsti šią nerimą keliančią problemą.

Siekti supratimo, o ne atsiprašymas. Pasak šiandieninės psichologijos, priversti vaiką padaryti tuščią atsiprašymą, niekas neišmokys jai ir nepalengs jūsų proto. Vietoj to diskutuokite apie probleminį elgesį ir jausmus, kurie jame yra. Pasak Maia Slalavitzo, “Time Magazine”, “Time Magazine” drauge “Born For Love:” kodėl empatija yra esminis ir gresia pavojus “, vaikai gali išmokti suvokti savo elgesio poveikį jau 14 mėnesių amžiaus. Pavyzdžiui, jei jūsų vaikas užsikrauna kitą vaiką, galite pradėti klausti, kaip ji jautėsi elgesio metu.

Pažanga nuo supratimo iki empatijos. Kai jūsų vaikas išmoko įtvirtinti savo jausmus žodžiais, pabandykite susieti su kito žmogaus jausmais, “Time Magazine” rekomenduoja Slalavitzas. Po to, kai jūsų vaikas pripažįsta, kaip dar vienas vaikas paskatino jaustis, paklauskite, kaip ji manė, kad kitas vaikas jaučia. Jums gali prireikti pakartoti šį žingsnį keletą kartų, bet mokymosi empatija yra labai svarbi ugdant sujaudinimo ir gailesčio jausmą.

Susilaikykite nuo smurto. Tiek, kiek jūs galėtumėte jausti, kad neatsiklaususiam vaikui reikia mokyti gailestingumą, fizinė drausmė iš tikrųjų gali turėti priešingą poveikį. “Newsweek” cituoja tyrimą, atliktą “New Hampshire” universiteto šeimos tyrimų laboratorijoje, kuriame teigiama, kad vaikai, kurie yra spanieliai, dažniau susiduria su agresija ir lytiniu masochistiniu elgesiu suaugusiesiems. Užuot neskubėdamas, konsultuoja psichologijos profesorę Dacherą Keltnerį “Time”, paskatinkite jūsų vaiką kalbėti apie jo elgesį ir tinkamumą. Visų pirma pailginkite laiką, jei esate nusiminęs.

Nutraukti galimus sutrikimus. Psichologija šiandien praneša, kad Aspergerio sindromo, panašaus į autizmą, sergantiems žmonėms gali būti sunku išreikšti emocijas, pavyzdžiui, gailesčio ir empatijos. Jei įtariate šį sutrikimą savo vaikui, pasitarkite su savo pediatru, kuris gali nukreipti jus į psichiatrą, kuris gali diagnozuoti ir gydyti jūsų vaiką. Pasak “Kids Health”, jums reikės specializuoto tėvystės mokymo, kad išmoktų, kaip drausminti vaiką su Aspergerio sindromu.