Kaip išlaikyti svorį nėštumo metu

Nepaisant to, kad daugiausia dėmesio skiriama svorio netekimui amerikietiškoje kultūroje, nėštumas yra laikas moters gyvenime, kai ji turėtų įgyti svorį, o ne išmesti. Paprastai moteris turi įgyti nuo 25 iki 35 svarų per nėštumą, nors tai skiriasi priklausomai nuo jos išankstinio svorio. Vis dėlto, sulaukus svorio, kartu su sparčiai augančiu vaiku jos viduje kai kurioms moterims sunku išlaikyti rekomenduojamą svorio ribą.

Sužinokite tinkamą kalorijų skaičių nėštumo stadijoje. Pasak “MedlinePlus”, moterims jų pirmąjį trimestrą reikia maždaug 1800 kalorijų per dieną. Per antrąjį trimestrą jis pakyla iki 2200 kalorijų per dieną, o po trečiojo trimestro – 2400 kalorijų.

Išvenkite pagundos mėgdžioti savo norą dažnai, jei esate pasiruošęs cukrui, rafinuotam angliavandenių ar riebalų ar sūrus maisto produktams. Jums nereikės atimti sau kaskart, kai nori valgyti ledų dubenėlį, tačiau stebėkite, kiek kalorijų jis prideda prie jūsų dienos raciono – galbūt tik šaukštas ar du mažai cukraus ledai Pakerti troškimą, o ne visą taurę.

Išsaugokite didžiąją dalį savo kasdienių kalorijų sveikiems maistinių medžiagų turinčiam maiste, kurie padės jūsų kūdikiui sveikai išauginti. Užkandžių pasirinkimui šviežių vaisių ir daržovių, taip pat galite valgyti iš liesų baltymų, tokių kaip naminiai paukščiai ar pupelės, sveiki grūdai, tokie kaip rudieji ryžiai ir sumažintos riebalų pieno produktai, įskaitant mažai riebų pieną ir jogurtą.

Laikykite maistą, kurio sudėtyje yra daug natrio, kiek įmanoma. Druska sukelia jūsų organizme išlaikyti vandenį, dėl kurio skalė gali parodyti didesnį skaičių kito gydytojo paskyrimo metu. Nepridėkite druskos į maistą ir daugiausia dėmesio skirkite maistui ruošti namuose, o ne užsakyti ištraukimą – net jei jūsų energijos lygis mažėja.

Įtraukite papildomą fizinę veiklą į savo kasdienį gyvenimą. Per pirmąjį nėštumo trimestrą nuovargis apsunkina laiką sportuoti, o trečiasis nėštumo trimestras sukelia kūno skausmą ir vėl išnykimą. FitPregnancy rekomenduoja stovėti ir vaikščioti maždaug 10 minučių per valandą, pridėti keletą šokių judesių, atliekant namų darbus ar žaisdami su savo kitais vaikais ar augintiniais.

Reguliariai įsitraukite į mažo intensyvumo pratimus, įskaitant vaikščiojimą, plaukimą ar prenatalinę jogą. “BabyCenter” tinklalapyje sako akušerė Jeanne-Marie Guise, kuri gali užkirsti kelią pakankamai kraujo patekimui į jūsų kūdikį.