Kaip išvengti šeimos konflikto

Šeimos konfliktai gali atrodyti labiausiai intensyvūs nesutarimai, nes juose dalyvauja žmonės, kuriems esate arčiausiai. Šeimos kilmės santykiai turi ilgą istoriją, kuri gali apimti nuolatinius klausimus, o įstatymai kartais sukelia visišką naują maišą dėl galimų konfliktų dėl kultūrinių ir politinių skirtumų. Tuo pačiu metu jūsų artimiausią šeimą sudaro žmonės, kurie kasdien reikalauja dėmesio. Nors jūs ne visada galite sutikti su savo šeimos nariais, galite išvengti konflikto nustatydami ribas ir renkant kovą.

Nustatykite konflikto sprendimo ribas. Pasak “Healthy Children.org”, nesutarimai ir diskusijos yra sveikos daugumos santykių sudedamosios dalys, todėl jų nereikia visiškai išvengti, jei visi dalyvaujančios šalys laikosi nustatytų taisyklių. Pavyzdžiui, kai balsai pradeda pakilti, galite nuspręsti nutraukti diskusiją ir sutikti tęsti, kai tempers nustoja.

Pasirinkite savo mūšius. Pasak patarėjų Salmo ginkluotės tarnyboje, geriau leisti tam tikrus klausimus, o ne daryti didelę įtaką kiekvienam skirtumui, ypač aplink šventes, kai įtampa yra aukšta ir tikimasi šeimos bendravimo.

Skatinkite savo šeimą užbaigti nuolatinį konfliktą sukūrę susitikimą tam tikslui. Pasak “Clemson” pratęsimo tarnybos, šeima gali išmokti bendradarbiauti, kad baigtų konfliktus praktikuojant. Priskirkite vieną asmenį, kad apsunkintumėte diskusiją ir toliau kalbėtumėte, kol nepasieksite konflikto sprendimo.

Nepamirškite, kol atsiras skausmingas dalykas. Remiantis Amerikos šeimos gydytojų akademija, šeimos narys, kuris šeimos konfliktų metu gali likti neutralus, gali padėti kiekvienam šeimos nariui išreikšti savo mintis. Tuomet tu gali persvarstyti jausmus, siekdamas tarpusavio supratimo ir rasti kompromisą.

Suplanuokite savo laiką kartu, todėl mažai erdvės lieka ginčytis. Rengdami šeimos susivienijimą ar atostogų įvykį, kruopščiai sukurkite planą, kuriame visi užsiima veikla, maistas ir darbas, kad nukreiptų savo dėmesį nuo konfliktų. Jei negalite pasirūpinti, kad visi liktų užsiėmę, bent jau įsitikinkite, kad jūsų laikas yra gerai choreografuotas.