Kaip laikyti nuluptas morkas šviežias

Morkos yra viena iš labiausiai universalių virtuvių ingredientų. Jų stipri tekstūra ir saldus skonis puikiai veikia bet kokioje virtuvėje, ir jie gali būti valgyti žaliavomis arba virti vienodai maloniai. Savo natūralioje, neužmirštoje būsenoje jie laikys mėnesius vėsioje rūsyje su vidutiniu drėgniu. Vis dėlto kartais yra naudinga, kad morkos būtų nuluptos ir paruoštos naudoti. Jie paprastai išdžiūvo šaldytuve, kai tik nupjauta, taigi jie reikalauja šiek tiek papildomos priežiūros.

Morkų pagrindai

Morkos – tai umbellifera šeimos augalo, kuris taip pat apima petražoles, pastarnokus, kmynus ir kmynus, augalai. Pasak maisto mokslų rašytojo Haroldo McGee, iš pradžių randama raudonai, baltos ir violetinės spalvos, o dabar populiari oranžinė veislė buvo sukurta XVII a. Olandijoje. Šaknys yra daug natūralių cukrų ir beta karotino, ir jie yra laikomi tiek jų spalvos, tiek tekstūros, kai virti. Jauni morkos yra saldesnės, o didesnės, senesnės morkos gali tapti druskos. Supjaustytos morkos yra geriausios rūšys, pavyzdžiui, Nantes.

Laikymas vandenyje

Didžiausia problema nuluptų morkų veidas šiuolaikiniame šaldytuve yra žemas drėgmės lygis. Išstumusi jų apsauginę odą, ji gali greitai suardyti drėgmę ir palikti sausas ir gumos. Vienas iš būdų tai išvengti yra morkų laikymas sandarioje taroje šaltu vandeniu. Tai nėra visiškai idealus, kadangi vanduo iš morkų maitina maistines medžiagas, tačiau jis pakankamai gerai palaiko drėgmę ir traškią tekstūrą. Kasdien keiskite vandenį, kad išvengtumėte fermentacijos, sugadinimo ar pelėsių augimo. Jie bus laikomi iki savaitės, o jų kokybė nepasikeis.

Laikymas drėgnais rankšluosčiais

Alternatyvus būdas, dėl kurio neatsiranda maistinių medžiagų, yra apvynioti nuluptą ir supjaustytą morką lengvai suplaktu popieriniu rankšluosčiu, po to užsandarinti tiek sandariai uždarytoje talpyklėje, tiek plastikiniame maiše. Maišelis išlaiko pakankamai drėgmės, kad morkos neišdžiūtų. Atidarykite maišelį kiekvieną dieną arba kas antrą dieną, jei reikia, ir sudrėkinkite rankšluostį. Morkos išlaikys savo tekstūrą ir spalvą nuo penkių iki septynių dienų. Jei jie tampa sausi, jie netaps patraukli, bet vis tiek galės būti naudojami virtoje patiekaloje. Laikykite jas atskirai nuo vaisių, kuris išleidžia etileno dujas, kurios sugenda.

Blanšavimas

Norėdami išplėsti saugyklą šaldytuve, nulupkite nuluptą ir supjaustytą morką, nusiprauskite juos verdančiame vandenyje dvi minutes. Tuo laikotarpio pabaigoje morkas perkelkite į didelį ledinio vandens dubenį, kad sustabdytumėte virimo procesą. Morkos vis dar atrodys ir skanės žalios ir šviežios, tačiau dalinis kepimas išplės jų laikymo trukmę. Visuose daržoviuose yra natūralių fermentų, kurie juos sugadina ir sugadina, išleidžiant maistines medžiagas į dirvą. Blanching išjungia tuos fermentus. Laikykite blanšuotus nuluptas morkas taip pat, kaip ir šviežiai nuluptos morkos, iki dviejų savaičių.