Kaip organizmas reaguoja į skystus angliavandenius?

Angliavandeniai yra greitas žmogaus kūno energijos šaltinis. Nors kietas maistas, pvz., Makaronai, bulvės, ryžiai, pusryčių grūdai ir desertai, yra pagrindiniai amerikietiškos dietos angliavandenių šaltiniai, daugelis amerikiečių taip pat sunaudoja didelę angliavandenių dalį iš skysčių. Skystuose angliavandeniliuose yra sultys, energetiniai gėrimai, gaivieji gėrimai, specialios kavos, šokolado pienas ir jogurto gėrimai. Jūsų organizmo reakcija į skystus angliavandenius yra panaši į savo reakciją į įprastus angliavandenius, tačiau ji yra greitesnė ir intensyvesnė.

Virškinimas

Kai jūs valgote angliavandenius, nesvarbu, ar jie yra kieto maisto ar skysčių, angliavandeniai eina nuo burnos iki skrandžio, kur jie sumaišomi su rūgštimi. Šis procesas užtrunka mažiau laiko, kai suvartojote skystus angliavandenius, palyginti su kietųjų angliavandenių virškinimu. Skysti angliavandeniai greitai patenka į jūsų plonąją žarną. Dėl to jūsų kūnas absorbuoja skystus angliavandenius greičiau nei angliavandeniai kietuose maisto produktuose.

Didesnis angliavandenių suvartojimas ir pluošto nebuvimas

Viena iš pagrindinių problemų, susijusių su skystais angliavandeniais, yra tai, kad vienu metu galima sunaudoti didelius kiekius. Pavyzdžiui, per kelias minutes gerti didelį stiklinį apelsinų sulčių, bet tai užtruks jums daug daugiau laiko, kai valgysite nuo penkių iki šešių apelsinų sulčių. Be to, skysti angliavandeniai beveik visada yra be skaidulų, todėl jie yra mažiau sotūs nei kietieji maisto produktai. Tas faktas, kad sultys, gaivieji gėrimai ir kiti saldūs gėrimai neturi pluošto, padeda pagreitinti virškinimą ir absorbciją jūsų kūne.

Cukraus kiekis kraujyje ir svoris

Iš skysto angliavandenio gautas cukrus greitai absorbuojamas į kraują ir greitai padidėja cukraus kiekis kraujyje. Jei sergate cukriniu diabetu ar metaboliniu sindromu, kraujo cukraus smaigalys gali būti problema. Kad galėtumėte susidoroti su aukštu cukraus kiekiu kraujyje, jūsų organizmas reaguoja išskleidžiant insuliną, dėl kurio kraujyje padidėjęs papildomas cukrus patenka į jūsų ląsteles. Jei jūsų ląstelės turi daugiau cukraus nei jos reikia, jos pakeis papildomą cukrų į riebalus ir saugo. Vartojant daug skysto angliavandenių, jūsų kūnas gali būti riebalų saugojimo režime, užkertant kelią svorio mažėjimui ir svorio didėjimui.

Badas ir cravings

Net jei jūs neturite cukraus kiekio kraujyje problemų, skystieji angliavandeniai gali pakeisti cukraus kiekį kraujyje daugiau nei įprastai, todėl nelygios energijos lygis. Galite pajusti, kaip per keletą minučių sunaudojate skystos kalorijos energijos, tačiau po šio poveikio dažniausiai trūksta energijos lygio per 30-60 minučių. Kai sugenda, jūs labiau linkęs jausti alkį ir trokšti daugiau angliavandenių ir cukraus, išlaikydami šį nesveiką ciklą.