Kaip padaryti, kad jūsų kojos nesumažėtų po bėgimo

Patyrę bėgikai žino, kad skausmas yra neišvengiamas, normalus pratimų ir atsigavimo procesas. Veikiamasis veiksmas sugadina raumenis. Poilsio metu raumenys yra suremontuotas ir tampa stipresnis. Šis procesas gali būti nemalonus, tačiau labai svarbu, kad skirtumas tarp šio įprasto skausmo ir sužalojimo būtų labai svarbus. Žala reikalauja poilsio. Normalus skausmas yra būdų jį sumažinti po bėgimo.

Prevencija

Sukurkite ir laikykitės gerai suplanuoto bėgimo plano, kad išvengtumėte per didelės žalos. Nustatykite realius tikslus ir palengvinkite juos. Gera taisyklė yra padidinti atstumą ir intensyvumą ne daugiau kaip 10 procentų per savaitę.

Gydymas

Sekite tinkamą techniką. Svarbu, kad jėga, kuria smūgis nukreiptas ant žemės, būtų sumažintas. Technika skiriasi priklausomai nuo važiavimo greičio ir individualių anatominių savybių. Jei reikia, suraskite važiavimo trenerį savo vietovėje, kad gautumėte pagalbą.

Šildykite prieš intensyvų bėgimą. Šildymas gali apimti bet kokią veiklą, kuri palaipsniui didina kūno temperatūrą, įskaitant pėsčiomis, lengvą bėgimą ir dinamišką tempimą.

Dėvėkite kompresines kojines, kad sumažintumėte uždegimą bėgimo metu ir po jo. Suspaudimo kojinės per daugelį metų įgijo populiarumą dėl geros priežasties: jie dirba! Suspaudus apatines kojas, padidėja kraujo tekėjimas iš teritorijos, leidžiantis greičiau atsigauti.

Pakelkite kojas po savo bėgimo. Naudodamiesi objektu, sėdėdamas ar gulėdamas ant žemės, pastumdamas kojas į sieną. Įsitikinkite, kad kojos virš širdies lygio. Laikykite šią poziciją 10-15 minučių. Tai padės apyvartoje ir pagreitins susigrąžinimą.

Sulaikykite plotai, kuri skauda. Paimkite ledą arba maišelį sušaldytų daržovių ir laikykite jį paveiktoje zonoje 10-15 minučių. Šaltis sumažina plotą ir susiaurina kraujagysles, padeda pagreitinti susigrąžinimą.

Naudokite nesteroidinius priešuždegiminius vaistus, NVNU, kaip paskutinę priemonę. Tai apima aspiriną, ibuprofeną arba naprokseną. Jei skausmas yra toks didelis, kad reikia skirti nesteroidinių priešuždegiminių vaistų, gali būti laiko apsvarstyti, ar nenaudojamas laikas.