Kaip palyginti probiotikus

Pasak Kentukio universiteto leidimo, probiotikų maisto vartojimas arba probiotikų papildų vartojimas gali padėti sumažinti tam tikrų vėžio riziką, pagerinti cholesterolio kiekį ir sumažinti viduriavimo, alergijos bei dirgliosios žarnos sindromo simptomus. Tačiau norint gauti šias išmokas, turite gauti reikiamą probiotikų kiekį ir tipą.

Patikrinkite gyvas aktyvias kultūras

Perkant maisto produktus, kurių sudėtyje yra probiotikų, pvz., Jogurto, ieškokite teiginio, kuriame teigiama, kad maisto produkte yra veikiančių kultūrų. Kad probiotikai būtų veiksmingi, jose turi būti gyvos probiotikos bakterijos, todėl neatsižvelgiama į jogurtus be šio teiginio, kad gautų tokią pačią naudą. Kiti maisto produktai, kurie gali gaminti probiotikus, apima fermentuotus maisto produktus, tokius kaip rauginti kopūstai, miso, tempeh, kimchi ir nato; kultivuoti pieno produktai, įskaitant varškę, kefyru, pasukomis ir grietine, vynu, mikroburiu alu ir kombucha. Šie gaminiai gali arba neturi būti ant jų etiketėse pateikiamo teiginio apie probiotikus.

Bakterijų kiekis

Tiesiog todėl, kad maiste ar papildyme yra tam tikrų probiotikų, nereiškia, kad turės pakankamai šių naudingų bakterijų, kad pagerintų jūsų sveikatą. Pasak Kentukio universiteto leidimo, nors tikslios probiotų dozės, reikalingos sveikatai, nenustatytos, turėtumėte ieškoti probiotiko, kuriame yra bent 1 milijardas kolonijų formavimo vienetų. “Vartotojų ataskaitose” pažymima, kad mažiausiai 10 milijardų kolonijų sudarančių vienetų dozė gali būti geresnė negu mažesnė dozė. Nors papilduose dažnai pateikiama ši informacija, ne visuose maisto produktuose jis pateikiamas etiketėje. Jogurtai su nacionaline jogurto asociacijos gyvų ir aktyvių kultūrų antspaudu turi turėti ne mažiau kaip 100 milijonų kultūrų per gramą, todėl 100 gramų porcija arba apie 3,5 uncijos turėtų turėti rekomenduojamą 10 mlrd. KSV.

Bakterijų tipas

Skirtingi probiotikai turi skirtingą poveikį organizmui, todėl probiotiko tipas yra toks pat svarbus kaip ir kiekis. Pasak Kentukio universiteto plėtros, sveiki žmonės gali saugiai vartoti probiotikus iš šeimos Lactobacillus, Saccharomyces, Streptococcus thermophilus ir Bifidobacterium. CNNHealth.com pažymi, kad Lactobacillus rhamnosus GG, Bacillus coagulans GBI-30 ir S. cerevisiae boulardii yra vieni efektyviausių probiotikų antibiotikų sukelto viduriavimo rizikos mažinimui, o L. reuteri RC-14 ir L. rhamnosus GR-1 gali padėti Sumažinsite šlapimo takų infekcijų riziką. Jei sergate susierzinto žarnyno sindromu, galbūt norėsite išbandyti Bifidobacterium infantis 35624 ir L. plantarum DSM9843, o S. cerevisiae boulardii gali būti vienas iš geresnių probiotikų tipų, jei bandysite užkirsti kelią keliautojo viduriavimui.

Kiti svarstymai

“Vartotojų ataskaitos” rekomenduoja rinktis probiotikų priedus tik iš gerbiamų gamintojų, nurodančių galiojimo datą ir saugojimo instrukcijas. Priešingu atveju gali būti produktas, kuriame nėra etiketėje nurodyto probiotiko kiekio ar tipo. Maisto produktai gali būti geriau nei papildai probiotinės dozės didinimui apskritai, nes jie paprastai apima probiotikų bakterijų ir kitų svarbių maistinių medžiagų mišinį, pažymi Kentukio universiteto išplėtimas. Pavyzdžiui, jogurtuose dažniausiai yra daugiau probiotikų vienam porcijos nei daugelis papildų.