Kaip sumažinti čili padažą

Čili padažai beveik be galo yra skirtingi stiprumo. Jų šiluma gali labai skirtis priklausomai nuo naudojamų pipirų, virimo proceso ir galų gale jūsų atskiro buteliuko šviežumo. Dėl to atsitiktinai atsiranda daugiau šilumos šilumos, nei jums patogus. Jei ruošiatės čili padažu, galite sumažinti šilumą. Jei jūsų gatavas patiekalas yra karštesnis nei norite, taip pat yra būdų, kaip sumažinti jo poveikį lentelėje.

Pakeitimas

Daugelis patiekalų, kurie reikalauja šilumos šilumos, tiesiogiai iš chilies arba netiesiogiai iš čili padažo, sukuria didelį kiekį padažo. Jei netyčia pridėjote daug daugiau šilumos, nei jums patinka, vienas iš būdų išspręsti problemą yra pašalinti ir pakeisti dalį padažo. Tai tik pasirinkimas, jei turite laiko ir ingredientų, kad pakartotumėte padažą, tačiau galite pateikti geriausius rezultatus. Jei reikia, išmaišykite kietą ingredientą iš savo padažo ir leiskite naujajai kepti pati. Kai jis bus paruoštas, grąžinkite kietąsias medžiagas į puodą ir šildykite juos padažu.

Counter the Heat

Nors pakeitimas padažu veikia gerai, tai retai yra praktiškas pasirinkimas. Dažniausiai tinkamiau pridėti ingredientų ar skonių, kurie maitina šilumą dešinėje indelyje. Dvi pagrindinės alternatyvos, paradoksalu, yra rūgštūs ir saldūs ingredientai. Tart aromatai, tokie kaip actas, citrina ir kalkės, tamarindas ir pomidorai, papildo šilumą ir vidutiniškai, todėl dažnai jie derinami su pasaulio virtuvėmis. Saldumas yra suvokiamas tais pačiais jutikliais smegenyse, kaip ir chili karštis, todėl pridedant nedidelį kiekį cukraus, medaus ar kito saldiklio į indą, sumažės jo poveikis.

Atleidimas nuo stalo

Jei jūsų patiekalas yra pasirengęs tarnauti, bet nesate tikri dėl savo svečio tolerancijos čili karščiui, tai yra atsargūs ir apgalvoti, kad šalia yra kovos priemonių. Pieno produktai dažnai naudojami tam tikslui, taigi šaukštelis grietine, patiekiamas kartu su maistu daugelyje Meksikos restoranų, ir paprasto jogurto indas indų restoranuose. Saldūs ar pyragėliai, pagaminti iš vaisių pagardų, įskaitant indėnų chutnius, gali sušvelninti deginimą, todėl gali ir šokoladą. Šaldūs gėrimai padeda, tačiau išvengti sodų ir kitų gazuotų gėrimų. Karbonizavimas apsunkina chilies poveikį.

Fizinės priemonės

Kai kurie veiksmingi atsakai į čili karštą išmeta jų veiksmingumą iš jų fizinių savybių, o ne jų poveikį skonio pojūčiams. Vienas iš labiausiai intuityvių pasirinkimų taip pat yra labai veiksmingas: kai jūsų liežuvis degina, laikykite ledui gabalėles. Ledas nuo ledo deaktyvuoja receptorius ant liežuvio, kurie suvokia šilumą. Sausas, tekstūruotas maisto produktas atsveria degimą, sugerdamas ir nudengdamas kapsaiciną, riebią medžiagą, kuri sukelia chili burną. Maišeliai, krekeriai ir kiti sausi ar trapūs maisto produktai gerai dirba. Stenkitės, kad net ir cukraus šaukštai.