Kaip taisyti riebalines kepenis

Riebiosios kepenys yra kepenų liga, kuri gali būti lengvos arba sunkios, priklausomai nuo priežasties ir priežiūros metu. MayoClinic.com aprašo nealkoholinių riebiųjų kepenų ligą arba NAFLD kaip įprastinę būklę, iš kurios paprastai nėra jokių požymių ar simptomų. Kepenų uždegimas ir randai gali pasireikšti naudojant NAFLD ir jis gali tapti rimta būklė, vadinama nealkoholiniu steatohepatitu, kuris pasireiškia kepenų nepakankamumu. Alkoholio sukeltos riebiosios kepenys yra panaši būklė, dėl kurios riebalų kaupimas kepenų ląstelėse, kepenų padidėjimas ir skausmo simptomai. Alkoholinės riebalų kepenys gali pažeisti cirozę ir kepenų nepakankamumą. Priklausomai nuo ligos stadijos, abiejų ligų gydymo kursas yra panašus.

Nustokite nedelsiant gerti alkoholinius gėrimus. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, kepenys yra atsparios ir nuo piktnaudžiavimo alkoholiu susijusios žalos atstatymas yra grįžtamas nutraukus gerti. Riebalų kepenys yra ištaisomas, jei nėra randų. Aptarkite tai su savo gydytoju ir nusprendžiate nustoti gerti alkoholio. Prisijunkite prie paramos grupės arba gaukite patarimų dėl piktnaudžiavimo narkotikais, kad pagerintumėte alkoholinių riebalų kepenų gerinimo galimybes. Jei turite nealkoholinių riebiųjų kepenų, susilaikykite nuo alkoholio. Būklė pastebimai paspartės, jei dėl alkoholio atsiranda nereikalinga žala kepenims.

Praranda svorį. Kūno svorio mažinimas sveikam diapazonui gali pakeisti ligos procesą. Prisijunkite prie sporto salės, pakeiskite savo mitybą arba tiesiog įsipareigokite užsiimti fizine veikla kasdien. Stenkitės sportuoti mažiausiai 30 minučių per dieną pėsčiomis, bėgiojimu ar aerobika. Liekant 10-20 svarų gali pagerėti kepenų sveikata, sumažinant riebalų perteklių.

Pradėkite valgyti sveikesnę dietą, kurioje yra mažai sočiųjų riebalų. Maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug riebalų, riebalų kepenys blogėja. “MayoClinic.com” siūlo maitintis vaisiais ir daržovėmis, kurių sudėtyje yra vaisių ir daržovių, kad jūsų kūne būtų įdėta natūralių antioksidantų, kurie padeda ištaisyti kūno pažeidimus ir užkirsti kelią toksinams nuo jūsų organų. Valgyk mažiau riebi raudonos mėsos ir pabandykite liesos mėsos, pavyzdžiui, vištienos ar kalakutienos. Iškepkite arba griliuokite, o ne kepdami savo maisto produktus, kad išlaikytumėte mažesnį riebalų kiekį. Vietoj rafinuotų ir perdirbtų duonos, pastos ir ryžių valgykite sūrius grūdus.

Paimkite omega-3 riebalų rūgšties papildą. Omega-3 riebiosios rūgšties papildų vartojimas arba žuvų įtraukimas į dietą gali sumažinti kepenų riebalus, sumažinant nesveiko cholesterolio kiekį jūsų kūne. Arba valgykite žuvį, pvz., Lašišą ar tuną, du kartus per savaitę, kad gautumėte pakankamą omega-3 riebalų rūgščių kiekį arba surastumėte papildą. Aptarkite šią galimybę su savo gydytoju dėl savo saugumo.

Nustokite vartoti vaistus, kurie kenkia kepenims. “Merck Manuals Online” medicinos biblioteka pažymi, kad tam tikri vaistai gali pakenkti kepenims. Reikėtų vengti nerezervatorinių vaistų nuo acetaminofeno. Nelegalių narkotikų vartojimas taip pat daro žalą. Toksiškų vaistų nutraukimas taip pat gali pagerinti kepenų funkciją, kai ji įtraukiama į sveikos gyvensenos įpročius, pavyzdžiui, valgant maistingą mitybą ir atliekant pratimus.