Kaip valgyti daržoves veikia smegenis

Ryškios spalvos daržovės yra sveikos mitybos kertinis akmuo. Tačiau tik 6 procentai amerikiečių iš tikrųjų valgė rekomenduojamą veggių kiekį kiekvieną dieną, tai yra maždaug 2,5 puodeliai, sakoma sveikatos kampanijoje “Vaisiai ir daržovės”. Vidutinis amerikietis valgo tik 57 proc. Rekomenduojamos sumos. Tačiau valgyti daug daržovių gali padėti padidinti jūsų smegenų sveikatą.

Lapinės žalia daržovės

Keli moksliniai tyrimai nustatė, kad lapinės žalios daržovės padeda sulėtinti psichinį susilpnėjimą ir išlaikyti smegenis jaunus. Čikagos “Rush” sveikų senėjimo instituto 2006 m. Tyrimas parodė, kad dalyviai, kurie valgė daugiau nei du porcijas daržovių per savaitę, patyrė 40 proc. Mažiau psichinės ligos, nei tie, kurie valgė mažiau ar be daržovių. Didžiausią naudą teikė lapinės žalumynai, tokie kaip kaštonai, špinatai ir kolambai.

Salierai ir žali pipirai

Salierai ir žaliosios paprikos yra daug luteolino, augalinio junginio, kuris gali sutrikdyti uždegiminį atsaką smegenyse. Neuroužsilimas yra svarbus degeneracinėms ligoms, tokioms kaip Alzhaimerio ir išsėtinė sklerozė. Tyrime, kuris pasirodė Nacionalinės mokslų akademijos darbe nustatyta, kad ląstelės atskleidžia liuteoliną, pastebėtas žymiai sumažėjęs uždegiminis atsakas.

Pomidorai

Antioksidantas, rastas pomidoruose, likopenas, gali padėti išlaikyti smegenis sveiką ir jauną. Mokslininkai, atlikę David Snowdon, M.D., nustatė, kad likopenas neutralizuoja laisvuosius radikalus organizme, užkerta kelią su amžiumi susijusiam blogėjimui, įskaitant pažinimo funkciją. Likopenas yra geriausiai paruoštas virti pomidorai ir geriausiai suvartojamas valgant riebalus, tokius kaip alyvuogių aliejus. Geriausi likopeno šaltiniai yra pomidorų pasta ir padažai.

Avokados

Avokadai yra daug riebalų rūgščių, žinomų kaip oleino rūgštis, kuri sukuria mielino, randamo baltosios smegenų materijos. Mielinas padeda informacijai keliauti per jūsų smegenis. Pilka medžiaga, neuronai be mielino, apdoroja informaciją lėčiau.

Vienintelis neigiamas valgomųjų daržovių poveikis gali atsirasti dėl pesticidų, esančių įprastai auginamose produkcijose. Kai kurie pesticidai yra neurotoksicitai, kurie gali sugadinti smegenis. Pesticidų, kuriems gresia didelis pavojus neigiamam pesticidų poveikiui, yra nėščios moterys, 6 metų ir vyresni vaikai bei ūkininkai, dažnai pesticidai naudojantys savo augalus. Riziką galima apriboti perkant ekologiškas “The Dirty Dozen” versijas, kurioms labiausiai gresia pavojus pesticidams. Šiai grupei priskiriami daržovių paprikos, salierai, špinatai, salotos ir bulvės.

Pesticidai