Kiek gėrimų per dieną sukelia kepenų cirozę?

Dėl lėto kepenų pažeidimo, kurį sukelia sunkus geriamasis vaistas, gali pasireikšti būklė, vadinama kepenų ciroze. Su ciroze randų audinys pakeičia sveiką kepenų audinį, randų audinys pakenčia kepenų funkciją pašalinti toksinus iš organizmo. Cirozė gali sukelti daugybę sveikatos sutrikimų, įskaitant kraujavimo sutrikimus, kepenų vėžio, inkstų nepakankamumo, sutrikusio psichinio funkcionavimo ir mirties atvejų. Geriausias būdas išvengti cirozės yra ne gerti.

Alkoholinių gėrimų kiekiai ir cirozė

Pasak Nacionalinio virškinamojo trakto ligų informacijos centro (NDDIC), alkoholinių gėrimų, kuriuos reikia sukelti kepenų pažeidimą dėl cirozės, skaičius labai skiriasi nuo žmogaus iki žmogaus. Per kelerius metus, vartojantys tik 2-3 kartus kiekvieną dieną gali sukelti kepenų pažeidimą ir cirozę moterims, praneša NDDIC; vyrams, vartojantiems 3-4 gėrimus per dieną, gali atsirasti cirozė. Vieno gėrimo pavyzdžiai yra 1,5 oz. 80 skiediklio, 12 oz. Alaus ar 5 oz. Vyno. Pagal 2010 m. Dietos gaires amerikiečiams moterys, pasirinkusios gerti, turėtų turėti ne daugiau kaip vieną alkoholinį gėrimą per dieną, kad būtų išvengta neigiamų padarinių sveikatai, pvz., Cirozei. Vyrai negali viršyti dviejų gėrimų per dieną.

Kiti veiksniai

Jūsų lytis ir alkoholinių gėrimų, kuriuos turite kiekvieną dieną, skaičius nėra vienintelis veiksnys, leidžiantis nustatyti, ar bus išsivystęs cirozė. Ilgis, per kurį jūs geriate, labai priklauso nuo to, ar jums bus pasireiškė cirozė. Kuo ilgesnį laiką piktnaudžiaujate alkoholiu, tuo labiau tikėtina, kad sukelsite žalą jūsų kepenims. Kai kurie kiti svarbūs veiksniai, turintys įtakos tai, ar jūsų alkoholio vartojimas sukelia cirozę, yra vaistų vartojimas ir sveikatos būklė. Pavyzdžiui, pagal Nacionalinį alkoholio vartojimo ir alkoholizmo instituto (NIAAA) duomenimis, geriant net vidutinio alkoholio kiekį, esant jau esamai kepenų liga, pvz., Hepatitui C, gali pasireikšti cirozė. Kepenų gydytų vaistų, tokių kaip acetaminofenas, rūkymas ir nutukimas, taip pat gali padidinti riziką susirgti kepenų ciroze.

Alkoholinė kepenų liga

Cirozė yra paskutinė alkoholio kepenų ligos stadija – ar kepenų žala dėl lėtinio alkoholio vartojimo. Kai pasireiškė cirozė, kepenys negalės patys pataisyti, net jei nustos gerti. Laimei, jei nutraukiate alkoholio vartojimą ankstesnėse alkoholio kepenų ligos stadijose, jūsų kepenys gali išgydyti. Anksciausia ALD stadija yra grįžtama būsena, vadinama riebaliniu kepenimis, arba steatozė. Jei ir toliau geriate kartu su steatoze, galite pereiti prie kito ALD etapo: alkoholinis hepatitas arba kepenų uždegimas. Pasak NIAAA, nors išgėrus alkoholį galite visiškai atsigauti nuo alkoholinio hepatito, maždaug 70 proc. Žmonių, sergančių alkoholiu hepatitu, išsiplėtė cirozė, galutinis, gyvybei pavojingas ALD.

Apsvarstymai

Nors nuolatinis piktnaudžiavimas alkoholiu yra pagrindinė cirozės priežastis, galima išsivystyti cirozę, net jei nesirgiate alkoholio. Pasak “NDDIC”, nutukimas – tiek su alkoholiu, tiek be jo – vis didėja cirozės priežastis Jungtinėse Amerikos Valstijose. Hepatitas C – infekcija, kuri paprastai atsiranda dėl narkotikų įvedimo intraveniniu būdu vartojimo adatų, taip pat gali sukelti cirozę, nes nėra alkoholio, taip pat gali būti tam tikrų paveldėtų ligų, tokių kaip alfa-1 antitripsino trūkumas, hemokromatozė ir cistinė fibrozė. Taip pat svarbu prisiminti, kad net jei alkoholio vartojimas nesukelia cirozės, sunkus vartojimas gali sukelti daugybę kitų rimtų padarinių sveikatai, įskaitant vėžį, insultą, aukštą kraujospūdį, pankreatitą, nelaimingą atsitikimą, dėl kurio miršta ar sunkiai sužeista savižudybė ir Kiti.