Kiek svorio galite prarasti su žaliosios arbatos?

Geriamoji žalia arbata yra sveikas būdas sumažinti svorį. Tačiau, jei pridedant žalios arbatos į savo dietą yra vienintelis jūsų gyvenimo stiliaus pakeitimas, jūsų svorio sumažėjimas bus gana lėtas.

Aktyvios žaliosios arbatos dalys

Žalioji arbata yra kofeinas ir flavonoidai. Epigalokatechinas yra labiausiai žinomas flavonoidas, kuris turi teigiamą poveikį svorio netekimui ir kitiems jūsų sveikatos aspektams, įskaitant jautrumą insulinui ir lipidų profilį. Šių sudedamųjų dalių kiekiai ir jų santykis labai skiriasi tarp įvairių rūšių žaliosios arbatos ar arbatos ekstrakto. Norint palyginti veikiančios arbatos poveikį su tyrimų, aprašytų atliekant tyrimus, gali tekti rasti informaciją apie šių ingredientų turinį savo arbatoje. Žalioji arbata yra saugus priedas. Tačiau jei vartojate kokių nors vaistų, kreipkitės į gydytoją. Be to, arbatos ekstraktai neturėtų būti vartojami dozėse, kurios žymiai viršija toliau aprašytą dozę, nes kai kurie tyrimai parodė sunkų kepenų pažeidimą dėl svorio netekimo produktų, kurių sudėtyje yra žaliosios arbatos.

Žaliosios arbatos termogeninis poveikis

Jei norite prarasti vieną svarą savo svorio, turite sukurti deficito tarp jūsų energijos suvartojimo ir energijos sąnaudų, lygų 3500 kalorijų. Šio deficito sveikumo greitis yra 500 kalorijų per dieną ar mažiau. Kitas klausimas yra tai, kiek žaliosios arbatos reikia valgyti, norint pasiekti tokį kalorijų skaičių. Dr Abdul Duloo, Mitybos energetikos ekspertas Šveicarijos Friburgo universitete, ištyrė žaliosios arbatos poveikį energijos išlaidoms. Jis ir jo kolegos 1999 m. Gruodžio mėn. Paskelbtame “Amerikos leidinyje apie klinikinę mitybą” pranešė, kad žaliosios arbatos ekstraktas, kuriame yra 90 mg epigalokatechino ir 50 mg kofeino, padidina energijos sąnaudas 80 kalorijų per 24 valandas.

Energijos sąnaudos ir svorio kritimas

Kai įrašysite papildomai 80 kalorijų per dieną, galite tikėtis prarasti 1 svarą per 44 dienas. Kitaip tariant, jums gali būti 8 svarai. Žiebtuvėliu per metus, jei pridedate žaliosios arbatos į savo kasdienę veiklą.

Ilgalaikiai klinikinių tyrimų rezultatai

Trumpojo eksperto Duloo atliktas įvertinimas atitinka klinikinių tyrimų rezultatus. Kontikuto universiteto sistemingo analitiko Dr. Olivia Phung neseniai įvertino esamus klinikinius tyrimus, kuriuose buvo tiriamas žaliosios arbatos poveikis kūno svoriui. Kaip pranešta 2010 m. Gruodžio mėn. “American Journal of Clinical Nutrition”, mokslininkai sutelkė dėmesį į 15 atsitiktinių imčių klinikinius tyrimus. Kiekvieno tyrimo dalyviai buvo atsitiktinai priskiriami grupei, kuri gavo žalia arbata arba grupę, kuri gavo kontrolinių piliulių ar gėrimų. Šie 15 tyrimų metu dalyvavo 1243 dalyviai, kurių trukmė buvo nuo aštuonių iki 24 savaičių, dalyviai buvo įvairūs, į juos buvo įtraukti tiek lytiniai, tiek skirtingi asmenys, tiek ir liesos, ir antsvorio turintys asmenys.Duomenų epigallokatechino dozės svyravo nuo 576 iki 714 mg Kai visi duomenys buvo sujungti, rezultatai parodė, kad žalioji arbata 12 savaičių sukelia svorio sumažėjimą 3 svarais.