Kiek vandens gerti per dieną pagal kūno svorį

Kiekviena žmogaus kūno sistema priklauso nuo vandens. Nesugebėjimas gerti pakankamai vandens gali sukelti nuovargį per dehidrataciją ir, galbūt, inkstų akmenis, tačiau MayoClinic.com rekomenduoja, kad tikslus vandens kiekis, kurio jums reikia, ne visada yra paprastas ir priklauso nuo kelių veiksnių. Jie apima jūsų gyvenimo būdą, bendrą jūsų sveikatą, aplinką, kurioje gyvenate, ir ar esate nėščia ar maitinate krūtimi.

Geriamoji sveikata

Vanduo yra pagrindinė žmogaus organizmo biologinių funkcijų terpė, ji transportuoja atliekas ir sutepia jautrias kūno dalis, tokias kaip akys ir nosis. Jūs nuolat prarandate kvėpavimą, prakaitą ir išsiskyrimą, ir jūs turite reguliariai papildyti tai, ką pralaimi. Jūs gaunate maistą, kurį valgote, bet jis paprastai sudaro tik 20 procentų jūsų kasdienių poreikių. Likutis reikia vartoti geriant sultis, paprastą vandenį ar kitus skysčius.

Vandens įsiurbimo rekomendacijos

Kiekvieno žmogaus kūnas yra kitoks, tačiau bendrosios vandens suvartojimo rekomendacijos pateikia nuorodą, pagal kurią galite nustatyti, ar jums pakankamai. Pasak “MayoClinic.com”, pažymima, kad per 7 val. Puodelius per dieną šlapinatės ir dar 4 puodelius per dieną praranda per kvėpavimą, prakaitavimą ir žarnyno judesius. Atminkite, kad jūs gaunate vandenį per maistą, kurį valgote, todėl jums reikia apie 8 puodelius, kad papildytumėte tai, ką praradote. Medicinos institutas rekomenduoja didesnį vandens suvartojimą – 13 puodelių per dieną vyrams ir 9 puodelius per dieną moterims.

Vandens suvartojimas pagal kūno svorį

Kadangi vanduo yra jūsų svorio procentas, jums reikia daugiau vandens, jei turite didesnį kūną. Fiziologas Sharonas E. Griffinas apskaičiavo, kad jums reikia pusę uncijos skysčių per dieną už kiekvieną kilogramą kūno svorio. Pvz., Jei sveriate 160 svarų, jums reikia 80 oz. Padalinkite, kad aštuoni, norėdami apskaičiuoti reikalingų puodelių skaičių, kuris šiuo atveju yra 10. Ji taip pat pažymi, kad jums reikia 0.034 oz. Vandens už kiekvieną kalorijų, kurį vartojate, todėl jūsų vandens suvartojimas turėtų padidėti po didelio valgio.

Dehidratacija

Paprastai troškulys yra pirmasis požymis, kad jums reikia vandens, tačiau jums tai gali prireikti, net jei nepastebėsite troškulio, kuris gali atsirasti, kai esate pabrėžęs ir nekreipdamas dėmesio į savo kūną. Dehidratacija gali sukelti nuovargį, o ekstremaliais atvejais gali sukelti karščiavimą ir deliriumą. Nedažnas šlapinimasis ar tamsiai spalvos šlapimas rodo, kad jums reikia daugiau vandens. Nepaisant kūno svorio, turėtumėte gerti daugiau, jei esate fizinis ar kitaip aktyvus karštu oru. Žmonėms, sergantiems viduriavimu arba stipriai vemiantys, ypač vaikams, yra dehidratacijos pavojus, todėl gali prireikti medicininės pagalbos.