Kiek vandens turėčiau valgyti su dideliu pluošto kiekiu?

Geriamojo pakankamai vandens, turinčio didelės ląstelienos dietą, yra tokia pat svarbi sveikatai kaip ir pats pluoštas. Vanduo talpina druską, apsaugo nuo vidurių užkietėjimo ir minkština jūsų išmatą, leidžiantį jiems pereiti per savo storosios žarnos nepakartojamą slėgį. Kadangi pluoštas sugeria vandenį, jums gali tekti didinti vandens suvartojimą didelės pluošto dietos. Tačiau jūsų skysčių poreikiai gali skirtis atsižvelgiant į jūsų veiklos lygį, sveikatos būklę ir aplinkos sąlygas.

Reikšmė

Dauguma maistinių skaidulų vaisiuose, daržovėse, ankštiniuose ir sveikiose grūduose, kuriuos valgote, perduoda per virškinimo sistemą be absorbcijos. Kadangi skaidulos juda per virškinamąjį traktą, palengvinant atliekų šalinimą, ji sudaro didelę masę. Didžioji skysčio dalis iš šios masės jūsų kūne pašalinama jūsų kūno. Jei jūsų vandens suvartojimas yra per mažas, jūsų išmatos gali būti sausos, o inkstų judesiai gali būti sunkūs ir skausmingi.

Rekomendacijos

Medicinos institutas rekomenduoja moterims gerti 91 unciją vandens – beveik tris litrus – per dieną. Vyrai turėtų gerti 125 uncijos vandens – beveik keturis litrus – per dieną. Dvidešimt procentų jūsų dienos skysčių turi būti gaunami iš maisto produktų, o 80 procentų – iš geriamojo vandens. Nors jūsų vandens poreikiai gali keistis atsižvelgiant į aktyvumo lygį, temperatūrą ar kitus veiksnius, geriant aštuonis 8-os uncijos stiklines vandens per dieną turėtų atitikti jūsų skysčių poreikius ir padėti apdoroti papildomą skaidulą. Dėl veislės ir papildomų maistinių medžiagų gerkite sultis ar žolelių arbatą. Apriboti kavos, kofeino gaiviųjų gėrimų ir kofeino arbatos ar energetinių gėrimų vartojimą. Kadangi kofeinas stimuliuoja šlapimo gamybą, kofeino gėrimai gali sumažinti skysčių kiekį jūsų išmatose.

Privalumai

Geriamojo pakankamas vanduo padės išvengti dujų, pilvo pūdymo, spazmų ir vidurių užkietėjimo, kuris gali pasireikšti padidinus vaisių, daržovių, ankštinių ir sveiki grūdų suvartojimą. Atsižvelgiant į lengvai pasiskirstytą išmatą, bus išvengta įtempimo, kuris daro spaudimą jūsų dvitaškiui. Dažni vidurių užkietėjimas ir įtempimas su išmatomis gali sukelti hemorojus ar divertikulozę, mažų išvaržų atsiradimą žarnyno pamušalu.

Pasiūlymai

Kai pradėsite plačiai naudojamą dietą, jūsų virškinimo sistemai gali prireikti laiko prisitaikyti prie padidėjusio skaidulų turinčio maisto kiekio ir vandens kiekio. Palaipsniui padidinkite skaidulų vartojimą, kol valgysite 20-35 gramų skaidulų per dieną. Tuo pačiu metu padidinkite vandens suvartojimą. Gerkite vandenį vietoj kolos arba ledinės arbatos su maistu. Nešiokite vandens buteliukus su savimi dienos metu. Pakeiskite savo kavos pertraukėlę darbe su vandens ar sulčių pertrauka ir žvalus vaikščiojimas. Reguliarus fizinis aktyvumas padės apdoroti papildomą skaidulą ir išvengti vidurių užkietėjimo.

Atsargumo priemonės

Jei turite sveikatos būklę, kuri kelia pavojų skysčių pertekliui, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali patarti apriboti vandens ir kitų gėrimų suvartojimą. Kai kurie virškinimo sutrikimai, tokie kaip dirgliosios žarnos sindromas, gali sukelti jautrumą augalams. Pasikalbėkite su savo teikėju apie vandens ir ląstelienos kiekį, kurį turite išlaikyti savo sveikatai.