Kiek veršelių sultys geriate, kad sumažintumėte vidurių užkietėjimą?

Vidurių užkietėjimas yra dažna problema, kuri gali būti nelinksma, kartais net nemaloni ar net skausminga. Yra daug priežasčių, dėl kurių yra vidurių užkietėjimas, ir pirmasis gydymo etapas – tinkamai diagnozuoti pagrindinę priežastį. Gydant vidurių užkietėjimą gali prireikti nereikalingų ar receptinių vaistų ir dietos pakeitimų. Taip pat gali padėti kai kurios slyvos ar slyvos sultys, tačiau ji turėtų būti derinama su kitais gyvenimo būdo pokyčiais.

Vidurių užkietėjimas

Vidurių užkietėjimas gali būti diagnozuotas, kai žarnyno judesys yra retesnis, negu jums yra normalu, arba jei per savaitę turite mažiau nei tris žarnyno judesius. Vidurių užkietėjimo simptomai gali apimti rečiau pasitaikančius žarnos judesius, kietos, sausos ar skausmingos žarnos judesius, jausmas, kad jūs turite vaikščioti iškart po to, kai jaučiatės žarnų judėjimas, sunku pasitaisyti išmatose, kraujuosteliuose ar pilvo skausmuose ir mėšlungyje. Pasak “FamilyDoctor.org”, negalima gerti pakankamai skysčių, nepakankamai pluošto į savo mitybą, treniruotės, šalutinis medikamento poveikis, vidurių užkietėjimas atsiranda, kai jūsų kėdės per savo žarnyną pernelyg lėtai perkraunamos dėl vienos iš šių priežasčių. Per didelis vidurių užkietėjimas ar pagrindinė sveikatos būklė.

Pluoštas

Kadangi maistas praeina per žarnas, jūsų dvitaškis sugeria vandenį iš maisto ir formuoja atliekas ir išmatą. Tada raumens storosios žarnos storis sutvirtina, kad būtų pašalinta kieta išmatose. Pagrindinė užkietėjimo priežastis yra dietos trūkumas, ypač tirpios rūšies. Tirpusis skaidulas ištirps vandenyje ir ima minkštą, gelio formos tekstūrą žarnyne. Tai gali padėti sušvelninti išmatų, todėl juos lengviau perduoti. Netirpus skaidulas praeina per žarnas beveik nepakitusios, tačiau padeda išlaikyti žarnyno raumenis stiprius, nes žarnyno raumenys turi veikti per jį. Siekiant išvengti ar gydyti vidurių užkietėjimą, Nacionalinė virškinamojo trakto ligų informacijos kliringo tarnyba rekomenduoja vartoti nuo 20 iki 35 gramų skaidulų per dieną ir gauti tirpių ir netirpių mišinį.

Slyvos

Slyvos veikia kaip natūralus atpalaiduojantis vaistas, todėl jų sudėtyje yra pluošto, į kurį taip pat gali būti naudojamos slyvos ar slyvos sultys jūsų dietoje, kad galėtumėte valdyti vidurių užkietėjimą. Kiekvienas žmogus reaguoja į mitybos pasikeitimus skirtingai, todėl gali prireikti eksperimentuoti, kiek jums reikia pagalbos. Slyvos yra ne aukštos pluošto maisto, bet dvi vidutinės slyvos turi apie 2 gramus skaidulų, o ½ puodelio burokėlių sulčių yra apie 2,6 gramų, pažymi Misisipės medicinos centras. Yra ir kitų maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug ląstelienos, pvz., Viskių grūdų grūdų, kurie gali būti tarp aštuonių ir 20 gramų pluošto už ¾ puodelio. ½ puodelio pupelių galima tiekti keturis ar beveik 10 gramų pluošto, o ½ puodelio aviečių yra apie 8 g pluošto. Kadangi slyvos ir burokėlių sultys yra nedaug pluošto, jums reikia valgyti nuo 20 iki 35 slyvų arba kasdien gerti keturis ar septynis puodelius slyvų sultys, kad atitiktų jūsų pluošto poreikius.

Gyvenimo pokyčiai

Tiesiog gerkite vienos burokėlių sultys gali nepakakti jūsų užkietėjimui. Jūs taip pat turite priimti kitus sveikuosius įpročius, pavyzdžiui, gerti ne mažiau kaip 1½ iki 2 kvartalų vandens ir kitų skysčių per dieną, nes dehidratacija gali sukelti vidurių užkietėjimą. Be to, ignoruojant būtinybę turėti žarnyno judesį, galiausiai jūs negalėsite jausti būtinybės eiti, o tai gali sukelti vidurių užkietėjimą. “Cleveland Clinic” praneša, kad yra daug būdų, kaip reguliariai sportuoti ir valgyti daug įvairių vaisių, daržovių ir nesmulkintų grūdų.